Alzheimer Nederland
Ga direct naar de contentGa direct naar de footer

Vier trainingen Omgaan met dementie

In PrachtHuis worden verschillende activiteiten georganiseerd, van cursussen tot spreekuren en van bingo tot zakelijke verhuringen. In PrachtHuis zit ook het kloppend hart van Route 33. Route 33 is een samenwerking tussen PrachtHuis en Wmo Radar en heeft de opdracht van de gemeente Rotterdam om te zorgen voor het welzijn van de bewoners van Overschie. Daaronder zijn ook mensen met dementie. Onze trainers verzorgden maar liefst vier verschillende trainingen:

 • Voor medewerkers PrachtHuis en Route 33
 • Voor de vrijwilligers van PrachtHuis
 • Voor de vrijwilligers van activiteitencentrum Plein 13
 • Voor bewoners van Overschie
Prachthuis dementievriendelijk omgaan met dementie
De training was een succes. Ik heb er al over rondgetoeterd, want ik denk dat veel mensen dit zouden moeten volgen! (mantelzorger)
Wat een boeiende en leerzame ochtend! Ik ben heel erg blij dat wij deze training ook aan onze vrijwilligers mogen aanbieden. (vrijwilligerscoördinator)
De training was een succes. Ik heb hele enthousiaste reacties ontvangen van de deelnemers uit onze groep gisteren! (vrijwilligerscoach)

Wie deden er mee?

Uit diverse reacties bleek hoe waardevol de training Goed omgaan met dementie voor de deelnemers vanuit hun verschillende rollen was. Wie waren al die deelnemers aan de trainingen en wat is hun rol in de activiteiten in en rond PrachtHuis?

 • De medewerkers van PrachtHuis en Route 33:
  • Mantelzorgcoach
  • Buurtcoach
  • Sociaal makelaar
  • Seniorencoach
  • Jongerencoach
  • Vrijwilligerscoach
  • Bewonersorganisatie BOOS (team van 10 vrijwilligers)
 • Vrijwilligers van Plein 13
  Zetten zich in voor de bewoners. Runnen de recreatiezaal, draaien bardiensten, zetten koffie en thee en maken een praatje met bezoekers.
 • Vrijwilligers van Prachthuis
  Alle 17 vrijwilligers van het team deden mee!
 • De bewoners van de wijk Overschie
  De training voor de bewoners werd gegeven in de bibliotheek Rotterdam vestiging Overschie. Er werd gewerkt met het kaartspel, waarin vragen en situaties werden behandeld die voor kunnen komen wanneer je iemand met dementie ontmoet.